כרטיסי אשראי

מהו כרטיס אשראי ומהם הסוגים השונים של כרטיסי אשראי?

כרטיס אשראי הוא כרטיס תשלום המאפשר למחזיק בו לקנות מוצרים או שירותים באשראי. כרטיס אשראי מנפיקים בבנק או בחברת אשראי , הכרטיס אשראי מאפשר ללקוח ללקוח דחייה של תשלום לחודש לאחר הקנייה עד לתארך חיוב שנקבע מראש.

סוגי כרטיסי אשראי:

ישנם סוגים רבים של כרטיסי אשראי הקיימים בשוק כיום. בהתאם לצרכים שלך, אתה יכול לקבל אחד שמתאים לדרישות שלך. כמה דוגמאות לכך כוללות כרטיסי נקודות אשראי לנסיעות וטיולים בחו"ל, כרטיסי החזר כספי קאשבק, כרטיסי סטודנט וכו'.

סוג כרטיס האשראי הטוב ביותר עבורך יהיה תלוי בסכום שאתה מוציא ואיזה סוג של תגמולים אתה רוצה ממנו. אם אתה מוציא הרבה ורוצה הטבות כמו החזר קאשבק או נקודות לטיסות ונופש, אז כרטיס החזר מזומן או תגמול נסיעות יהיה הטוב ביותר עבורך. אם אתה לא מוציא הרבה אבל רוצה משהו מאובטח יותר אז כרטיס עם עמלות נמוכות יתאים יותר לצרכים שלך.

איך להשיג דירוג אשראי טוב עם הכרטיס החדש שלך?

דירוג אשראי הוא מספר המודד את כושר האשראי שלך. הוא משמש את חברות האשראי והבנקים בארץ לקבוע אם אתה מועמד טוב להלוואה או לא. ככל שדירוג האשראי גבוה יותר, הסיכוי לקבל אישור הלוואה ומסגרת אשראי בכרטיס גבוה יותר.

ישנן דרכים רבות לשפר את ציון האשראי שלך ולהביא אותו למקום שאתה רוצה שהוא יהיה. דרך אחת היא לבדוק עם הבנק או חברת הכרטיסים שלך לגבי העברות יתרה, מה שיכול לעזור לך לשלם את החוב מהר יותר, ולאחר מכן להוריד את היתרה בכרטיס שהעברת עליו כדי שלא ידווחו על כך כחוב חדש.

כרטיסי אשראי הם חלק חיוני מחיינו, מכיוון שהם מספקים גמישות פיננסית וגישה למגוון סחורות ושירותים.

כרטיסי אשראי הם דרך לבצע רכישות ויכולים להוות כלי פיננסי חשוב. עם זאת, ישנם כמה חסרונות לכרטיסי אשראי. אחד החסרונות הללו הוא שהכרטיס עלול ללכת לאיבוד או לגנוב, והאדם שימצא אותו עשוי להשתמש בו למטרותיו. חיסרון נוסף הוא שכרטיסי אשראי הם סוג של חוב וקשה לשלם אותם אם הם לא משולמים במלואם בסוף כל חודש.

ככל שהחברה מתקדמת לכלכלה ללא מזומנים, אנשים רבים החלו להשתמש בשיטות תשלום חלופיות כגון כרטיסי חיוב או תשלומים מקוונים. אנשים אלו מסוגלים להימנע מהרבה מהחסרונות של כרטיסי אשראי מבלי לוותר על הנוחות. לדוגמה, כרטיסי חיוב מספקים אבטחה מכיוון שלא ניתן להשתמש בהם ללא הזנת מספר  PIN  או חתימה עבורם עם חתימה בקובץ.